Державна служба зайнятості щороку посилює свої позиції в сфері міжнародного співробітництва. Бере активну участь в налагодженні міжнародних зв’язків.

 

Основні напрямки міжнародної діяльності Державної служби зайнятості України:

  • розширення існуючих контактів з іноземними партнерами та іншими установами країн Європи, СНД та ін.

Державна служба зайнятості надала пропозиції, щодо можливості фінансування Урядом Азербайджанської Республіки галузевих проектів в рамках реалізації програми «Transforming our world: the 2030 Agenda for Sustainable Development», щодо поліпшення діяльності Луганського, Львівського та Рівненського ЦПТО.

  • співпраця з міністерствами, відомствами, посольствами іноземних країн в Україні та іншими установами й організаціями з питань міжнародної діяльності:

12 лютого 2018 року на прохання Центру з питань міжнародної міграції та інтеграції (CIMI) відбулась робоча зустріч представників Державної служби зайнятості (Центрального апарату) з делегацією Держави Ізраїль з питань реалізації процедури працевлаштування українських працівників у будівельній галузі Держави Ізраїль.

  • удосконалення двостороннього співробітництва:

Державна служба зайнятості (Центральний апарат) розглянула проект Угоди між Урядом Литовської Республіки та Урядом України про працевлаштування та співробітництво в сфері трудової міграції, представники управлінь та відділів Державної служби зайнятості взяли участь у робочій нараді з цього питання.

16 квітня у м. Загребі, Республіка Хорватія відбулося засідання Міжурядової українсько-хорватської комісії з питань економічного співробітництва, під час якого була підписана Угода про співробітництво між Державною службою зайнятості України та Хорватською службою працевлаштування.

За наслідком опрацювання, в межах компетенції, проекту Протоколу запропонованого Словацькою Стороною про співробітництво між Міністерством соціальної політики України та Міністерством праці, соціальних справ і сім`ї Словацької Республіки Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) були надані пропозиції.

  • поглиблення співпраці із міжнародними організаціями, такими як: Міжнародна організація праці, Міжнародна організація з міграції, Програма розвитку ООН, Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, Данська рада у справах біженців, USAID тощо:

13 березня 2018 року відбулась зустріч представників Державної служби зайнятості (Центрального апарату) з місією експертів ООН з контекстуалізації та адаптації Цілей сталого розвитку (ЦСР) до національних пріоритетів та потреб України шляхом адаптації прискорення реалізації та підтримки інтеграції у програми та стратегії (МАPS).

12-13 квітня 2018 року відбувся семінар TAIEX на тему соціального підприємництва. У семінарі взяли участь представники Державної служби зайнятості (Центрального апарату), Київського міського центру зайнятості та обласних центрів зайнятості, ІПК, Мінсоцполітики та Мінекономрозвитку.

Громадська організація «Фундація «Гармонізоване суспільство» у співпраці з Міністерством соціальної політики України за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні в рамках реалізації проекту: «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні» провела 4 квітня семінар для працівників Державної служби зайнятості (Центрального апарату) на тему: «Розробка ефективних шляхів впровадження НМВ» та 25 і 26 квітня дводенне навчання на тему: «Відпрацювання ефективних методів взаємодії НМВ у сфері протидії торгівлі людьми в Київському регіоні» в якому взяв участь представник Державної служби зайнятості (Центрального апарату).

17 травня 2018 року Світовий банк провів семінар під назвою «Презентація результатів опитування роботодавців в рамках дослідження з питань ринку праці та навичок» в рамках проекту із надання Технічної допомоги з питань ринку праці та навичок під час якого учасникам були представлені результати дослідження навичок та попиту на ринку праці. У семінарі взяли участь представники Державної служби зайнятості (Центрального апарату), Київського міського центру зайнятості та обласних центрів зайнятості, ІПК.

24 травня 2018 року у приміщенні Державної служби зайнятості (Центрального апарату) відбулась зустріч з представниками Міжнародної організації з міграції (МОМ), Представництва в Україні з метою обговорення ситуації з трудовою міграцією в Україні, останніх тенденцій, викликів і шляхів реагування та можливих напрямків співробітництва.

  • членство у Всесвітній Асоціації Служб Зайнятості з серпня 2003 року:

з 17 до 22 квітня 2018 року в.о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) В. Ярошенко перебував      у м. Марракеш (Королівство Марокко) з метою участі у 11 Світовому Конгресі ВАСЗ на тему «Державні служби зайнятості в контексті сталого розвитку та в епоху цифрових технологій.

  • щорічна участь керівництва Державної служби зайнятості, у складі урядової делегації України, в роботі Міжнародної конференції праці.

 


  Що таке соціальне підприємництво (доповідач –  Янніс Насіулас)

  Інновації: приклад соціального підприємництва (доповідач – Сімо Манніла)

    Презентація "Директива ЄС 2013_34" від 09.03.2017

     Презентація за результатами міжнародного дослідження МОП «Ризики траєкторій переходу від навчання до стабільної роботи для молоді України від 10.11.2016