телефон 0 (800) 33 70 20

 

Для отримання (поновлення) статусу безробітного та призначення (поновлення) виплати допомоги по безробіттю особа може обрати зручний для неї спосіб, а саме:

01.06.2022

Центри зайнятості, які знаходяться в зоні бойових дій або на тимчасово окупованих територіях не працюють але водночас деякі з них здійснюють обслуговування дистанційно.

01.06.2022

 Статус безробітного та виплата допомоги по безробіттю призначається з першого дня реєстрації особи в службі зайнятості за особистою заявою без вимоги щодо наявності підходящої роботи.

Зареєстровані безробітні, які не можуть відвідати центр зайнятості в установлені терміни через настання форс-мажорних обставин (бойові дії, тимчасова окупація тощо), можуть підтвердити намір перебування у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними.

01.06.2022

Отримання виплати допомоги по безробіттю можливе за умови надання особі статусу зареєстрованого безробітного.

01.06.2022

Відповідно до частини четвертої статті 21 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" до страхового стажу прирівнюється трудовий стаж, набутий працівником за час роботи на умовах трудового договору (контракту) до набрання чинності цим Законом, а також періоди, починаючи з 1 січня 2016 року, протягом яких особа не підлягала страхуванню згідно з цим Законом, але нею або роботодавцем за неї сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до 

01.06.2022

Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій затверджено такий перелік наказом від 25.04.2022 № 75 (зі змінами, внесеними наказом від 01.05.2022 № 82).

Крім того, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з Міністерством цифрової трансформацій України запустили цифрову платформу, де в режимі реального часу відображаються території, на яких ведуться бойові дії, які є тимчасово окупованими, а також ті, що знаходяться в оточенні (блокуванні). 

25.05.2022

Особа, яка перебуває на відносно безпечній території України, може звернутись до будь-якого центру зайнятості, зручного для їх відвідування.

Внутрішньо переміщені особи звертаються безпосередньо до центру зайнятості за місцем перебування такої особи на обліку як внутрішньо переміщеної особи.

Особа, яка перебуває на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії, може звернутися доступними засобами комунікації (у тому числі електронними) до будь-якого центру зайнятості.

25.05.2022

Ні, не може. Ця норма передбачена лише для внутрішньо переміщених осіб та осіб, які перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії.

В інших випадках питання припинення трудових відносин вирішуються у судовому порядку.

25.05.2022

Розмір допомоги по безробіттю залежить від страхового стажу, як загального так і протягом 12 місяців, які передують місяцю реєстрації особи як безробітної, підстави припинення трудових відносин та розміру заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) отриманого особою перед звільненням.

01.06.2022

В даному випадку особа має особисто відкрити рахунок. Такі правила банківського обслуговування.

Отже, це питання поза межами компетенції Державної служби зайнятості.

25.05.2022